Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/etmokhle/domains/etmokhles.com/public_html/libraries/Token.php on line 2
تکنولوژی چگونه بر آموزش تاثیر می گذارد؟

تکنولوژی چگونه بر آموزش تاثیر می گذارد؟

مدارس اغلب قبل از خرید شبکه کامپیوتری را بررسی می کنند و خرید آن را با کاربردش برای امورات اجرایی روزمره مانند ثبت گزارشات و نمرات مورد ارزیابی قرار می دهند. هر چند که این امورات خیلی مهم هستند اما بخش کوچکی از آنچه که تکنولوژی برای مدرسه انجام می دهد را نشان می دهد. تکنولوژی باید چیزی فراتر از تمرکز بر روی گزارشات روزمره باشد و بر جذب و نو آوری دانشجویان کمک کند. از آنجا که اینترنت به گونه ای توسعه یافته است که از طریق آن آموزش و پرورش به دانشجویان قابل انتقال باشد، اغلب احتمال اینکه بتوان آن را  برای  آموزش از راه دور  به کار گرفت وجود دارد. آموزش از راه دور شامل ارتباط مشترک دیداری و شنیداری بین معلمان و دانشجویان در نواحی دور می باشد. کنفرانس های ویدیوئی به گروه ها اجازه می دهد که با همدیگر ارتباط برقرار کنند و نیز این امکان را به دانشجویان می دهد که از فاصله های فرهنگی و جغرافیایی دور از طریق کامپیوتر به صورت چهره به چهره با همدیگر ارتباط برقرار کنند. و این خود منجر به این می شود که دانشجویان به فرایند آموزش مجذوبتر و علاقه مندتر شوند. نه تنها اینترنت و ویدیو کنفرانس ها به فرایند آموزش و پرورش کمک می کنند بلکه برنامه های طراحی شده برای اهداف آموزشی هم از طریق آن قابل توسعه می باشد. یکی از مزایای مشخص اینترنت دیکشنری هاف دایره المعارف ها و اطلس هایی است که یک دانشجو می تواند از طریق کامپیوتر شخصی اش بدست آورد برای مثال به جای جستجوی یک کشور بخصوص و فهم اینکه کجای یک اطلس منظم واقع شده، دانشجو می تواند نام آن کشور را تایپ کرده و نه تنها خیلی زود بفهمد که آن کشور کجاست بلکه می تواند اطلاعات بیشتر را خیلی سریع  راجع به آن کشور دریافت کند. به جای تهیه دهها جلد از دایره المعارف های سنگین، تکنولوژی به شرکت های بزرگ این امکان را داده که همه این مجلد های حجیم را در یک CD کوچک جای دهد. اینCD از فلاپی کردن صفحه به صفحه یک موضوع خسته کننده مانند تاریخ آسان تر است. گزارش نویسی باتکیه بر اسلوب نوشتن تایپی یکی از روش های خسته کننده برای متون گزارشی است بخصوص اگر دانشجویی از دستنویسی متنفر باشد. برنامه های مشخصی در سیستم های غلط گیر املایی تیزاروس و دیگر اشکال کمک کننده ای را که نوشتن آن متن را آسان تر و صحیح تر می کند را در خود دارند،  این برنامه های مخصوص بخش کوچکی از منابع آموزشی در دسترس برای دانشجویان می باشند. باید عرصه های آموزشی بیشتری برای ایده های جدیدی که فن آوری به بار می آورد گشوده شود.

منصفانه نیست برای دانشجویی که در یک شهر مخصوص زندگی می کند آموزش و پرورش بهتر ی از دانشجویی که در شهر دیگری زندگی می کند دریافت کند، تکنولوژی به منزله جا نشین معلمان تلقی نشده لیکن برای خدمت رسانی به دانشجویان به منظور آسان سازی تکالیف و امورات مشکل در نظر گرفته شده است.

بنابراین تکنولوژی باید برای همه دانشجویان در هر جا که زندگی می کنند قرار گیرد. برای انجام این کار نه تنها باید از معلمان و مربیان حمایت کرد  بلکه خود نیازمند حمایت از جوامع نیز می باشد. به هر حال تکنولوژی به خودی خود نمی تواند عمل کند معلمان بایستی در طراحی برنامه درسی قوی کلاس، با اختصاص وقت برای آشنا شدن با منابع جدید در دسترس موضعی قوی اتخاذ کنند. تکنولوژی همچنین می تواند استفاده از برنامه های پردازشگر لغت را که باعث استفاده آسان از وسائلی که در کلاس های در س به آسانی قابل استفاده نیستند را بهبود بخشد و قادر به یاری رساندن دانشجویان به عناوی مختلف می باشد.

لذت بخش کردن فرایند یادگیری توسط فناوری باعث می شود که دانشجویان به یادگیری مشتاق تر شوند و آموزش را یک امر خسته کننده تلقی نکنند.

تکنولوژی چگونه بر آموزش تاثیر می گذارد؟
1395/3/14 ،18:59
نام:
ایمیل:
نظر:
عدد موجود در عکس را وارد کنید:
پیوندها
سایت تکنولوژی آموزشی انگلستان
تکنولوژی آموزشی دانشگاه میشیگان
انجمن بین المللی آموزش از راه دور آمریکا
سایت دکتر زارعی زوارکی - دکتری تکنولوژی آموزشی
ساینز دایرکت
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
فهرست اصلی مجلات پایگاه تامسون رویترز
مدیریت سایت یادگیری مادام العمر
دانلود رایگان مقاله ISI با ایلرنیکا
دانلود رایگان مقاله ISI با فری پیپر
دانشگاه دولتی نهاوند
دانلود کاملا رایگان مقالات
زمانبندی کنفرانسهای جهانی
طبقه بندی مجلات در پایگاه Scopus
طبقه بندی مجلات در ISI(WOS)
آنالیز IF مجلات در در طول چند سال
آنالیز ژرنال جهت پذیرش در پایگاه الزویر
آنالیز ژرنال جهت پذیرش در پایگاه اشپرینگر
ویرایش pdf بصورت online
آموزش گام به گام مقاله نویسی
پژوهش کار؛ راهنمای پژوهشی ایرانداک
دانلود رایگان کتاب لاتین
معرفی ژرنال مناسب جهت چاپ مقاله شمادر سایت Endnote
ایجاد رزومه حرفه ای بصورت آنلاین
LMS
افزونه دیکشنری و مترجم برای مرورگر فایرفاکس
Grammarly جهت ویرایش متون لاتین
Plagiarism Checker
Plagiarism Detector
رزرو اینترنتی هتل در اروپا
رزرو اینترنتی پرواز خارجی
my profile in google scholar
my profile in researchgate
دسترسی رایگان به مقالات
انجمن علمی فناوری آموزشی ایران
تایپ فارسی در مرورگر گوگل گروم
پایگاه اطلاعات دانش لینک
سامانه اعتبار سنجی مجلات علمی وزارت علوم
سامانه نشریات علمی جهان اسلام
سامانه نشریات وزارت علوم
سامانه نشریات وزارت بهداشت و آموزش پزشکی
پیدا کردن نام اختصاری یک ژورنال
پورتال پست الکترونیکی